Main » 2011 » 12-сар » 30 » С.Мөнхбат аварга түрүүлэв
8:18 AM
С.Мөнхбат аварга түрүүлэв
Монгол Улс Үндэсний эрх чөлөө, тусгаар тогтнолоо сэргээсний 100 жилийн түүхт ой өчигдөр тохиолоо. Түүхэн өдөрт зориулсан үндэсний бөхийн барилдаан өчигдөр /2011.12.29/ Монгол бөхийн өргөөнд болов. Барилдаанд улсын аварга С.Мөнхбат, улсын арслан Д.Ганхуяг, Х.Мөнхбаатар, улсын гарьд Н.Ганбаатар, Ж.Бат-Эрдэнэ, улсын заан Д.Рагчаа, М.Өсөхбаяр, Б.Соронзонболд, улсын харцага А.Цацабшир, Ц.Содномдорж, Ө.Бат-Орших, А.Бямбажав нарын тэргүүтэй улс, аймгийн алдар цолтой хүчит 128 бөх зодоглосон юм.

Үндэсний эрх чөлөөт тусгаар тогтнолын баярын 100 жилийн  ойн хүчит бөхийн барилдаанд Увс аймгийн Баруунтуруун сумын харьяат, "Монголросцветмет” нэгдлийн "Уурхайчин” клуб, "Хилчин” спорт хороо, "Увс нуур” дэвжээний бөх, улсын аварга С.Мөнхбат түрүүлж, Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын харьяат, "Хилчин” спорт хороо, "Хөвсгөлийн хүчтэн” дэвжээ, "Монос” группийн бөх, улсын харцага Ц.Содномдорж үзүүрлэлээ.   Шөвгийн дөрөвт Хөвсгөл аймгийн Шинэ-Идэр сумын харьяат, "Сүлд” спорт хороо, "Хөвсгөлийн хүчтэн” дэвжээ, "Энержи ресурс” компанийн бөх, улсын арслан Х.Мөнхбаатар, Говь-Алтай аймгийн Цээл сумын харьяат, "Хилчин” спорт хороо, "Хантайшир дэвжээ”, "Алтай констракшн”-ы бөх улсын гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ нар шалгарлаа.

Барилдааны дүйзийг хүргэж байна.

Хоёрын даваа

1.    С.Мөнхбат у.ав – Анхбаатар а.з
2.    Д.Ганхуяг у.а– Б.Сугаржаргал а.з
3.    Х.Мөнхбаатар у.а– С.Ган-Идэр а.з
4.    Н.Ганбаатар у.г – Б.Буянмөнх а.з
5.    Ж.Бат-Эрдэнэ у.г – Ч.Бямбадорж а.з
6.    Д.Рагчаа у.з–Ж.Дагва-Очир а.з
7.    М.Өсөхбаяр у.з– Чүлтэмпунцаг а.з
8.    Б.Соронзонболд у.з –Т.Баасанхүү а.з
9.    А.Цацабшир у.х – У.Батгэрэл а.а
10.Ц.Содномдорж у.х – Амарсайхан а.а
11.Ө.Бат-Орших у.х – Ж.Алтаншагай а.а
12.А.Бямбажав у.х–Нармандах а.а
13. М.Жамъянпүрэв у.н – Л.Цэрэнтогтох а.а
14.И.Ёндонсамбуу у.н –Х.Айдас а.а
15.Б.Насандэлгэр у.н –Б.Ганхуяг а.а
16.Ду.Батбаяр у.н – Э.Ванданцэрэн а.а
17.Э.Бадамдорж у.н – П.Бүрэнтөгс а.а
18.Ж.Оргил у.н – Давж.Батбаяр а.а
19.Э.Энхбат у.н – Ц.Чимэддорж а.а
20.Н.Батзаяа у.н – Б.Эрдэнэхүү а.а
21.Б.Заяамандах у.н – Г.Ганням а.а

 Гурвын даваа

1.    С.Мөнхбат у.ав – Давж.Батбаяр а.а
2.    Д.Ганхуяг у.а – Ц.Одбаяр у.н
3.    Х.Мөнхбаатар у.а –Н.Адъяабат а.а
4.    Н.Ганбаатар у.г – Э.Ванданцэрэн а.а
5.    Ж.Бат-Эрдэнэ у.г – Т.Баасанхүү а.з
6.    Д.Рагчаа у.з – Б.Заяамандах у.н
7.    М.Өсөхбаяр у.з – Б.Насандэлгэр у.н
8.    Ц.Содномдорж у.х – Б.Сангисүрэн у.н
9.    Ө.Бат-Орших у.х – Ц.Чимэддорж а.а
10.    А.Бямбажав у.х - И.Ёндонсамбуу у.н
11.    Н.Батзаяа у.н – Л.Цэрэнтогтох а.а
12.    Ш.Жаргалсайхан у.н – У.Батгэрэл а.а
13.    Б.Гончигдамба у.н – Ж.Чулуунбат у.н
14.    Б.Амарзаяа у.н – Л.Шинэбаатар а.а
15.    Ч.Батчулуун а.х.а – П.Бүрэнтөгс а.а
16.    Р.Пүрэвдагва а.х.а – Ш.Мөнгөнбаатар а.х.а

Дөрвийн даваа

1.    С.Мөнхбат у.ав – У.Батгэрэл а.а
2.    Х.Мөнхбаатар у.а – Л.Цэрэнтогтох а.а
3.    Н.Ганбаатар у.г – П.Бүрэнтөгс а.а
4.    Ж.Бат-Эрдэнэ у.г – Р.Пүрэвдагва а.х.а
5.    Д.Рагчаа у.з – Ц.Одбаяр у.н
6.    М.Өсөхбаяр у.з – Ж.Чулуунбат у.н
7.    Ц.Содномдорж у.х – Б.Амарзаяа у.н
8.    Ө.Бат-Орших у.х – А.Бямбажав у.х

Тавын даваа

1.    С.Мөнхбат у.ав– П.Бүрэнтөгс а.а
2.    Х.Мөнхбаатар у.а– Ж.Чулуунбат у.н
3.    Ж.Бат-Эрдэнэ у.г– Ө.Бат-Орших у.х
4.    Д.Рагчаа у.з – Ц.Содномдорж у.х

Зургаагийн даваа

1.    С.Мөнхбат у.ав – Ж.Бат-Эрдэнэ у.г
2.    Х.Мөнхбаатар у.а – Ц.Содномдорж у.х

Долоогийн даваа


1. С.Мөнхбат у.ав - Ц.Содномдорж у.х
Category: Мэдээ мэдээлэл | Views: 635 | Added by: beatbox_battle | Tags: С.Мөнхбат аварга түрүүлэв | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]